1. אל תחרוג מהעומסים המותרים על המתחם והאביזרים המצוינים במפרט הטכני. אסור לקפוץ או להשתולל על המתחם.

2. אל תחשוף את המתחם לחשיפה ממושכת ללחות גבוהה.

3. יש להשתמש במתחם הספורט במקומות יבשים, נקיים ומאווררים בטמפרטורות של +15°Cעד +45°Cולחות אוויר יחסית בין35ל-60%, וכן להיות ממוקם במרחק של יותר מ-1מ התקני חימום ולפחות0.5מ’מ מקורות תאורה חשמלית.

4. השתמש במתחם הספורט רק למטרתו המיועדת.לדוגמא, אינך יכול להשתמש במוטות המתחם לייבוש מצעים- מכיוון שהקורות הצולבים יתייבשו וייסדקו, אינך יכול להשתמש במתחם כאחסון של קופסאות, צעצועים-מכיוון שבמהלך השימוש יש אפשרות לנפילת קופסאות, צעצועים ופגיעה בילדים.

5. רכיבים מסוימים של מתחמי ספורט, בתנאיםמסוימים שאינם תלויים ביצרן, עלולים להיות מסוכנים לבריאותכם ולבריאותם של ילדים. לכן, היצרן ממליץ בחום לפקח על ילדים כל הזמן בזמן משחק וביצוע תרגילים גופניים, חובה להשתמש במזרן התעמלות!!!

6. לפני התקנת המתחם יש להנחות את הילדים לגבי כללי ההתנהגות בעת פעילותגופנית במתחם ואמצעי הזהירות.

7. השימוש במכשיר אסור ליותר מילד אחד בבת אחת! וודא כי על סורגי הקיר אין שני ילדים ומעלה בו זמנית. הילד שנמצא מעל יכול לקפוץ, לפגוע בילד שנמצא למטה. מספר ילדים יכולים לשחק בו זמנית ולעסוק במתחמים משולבים )קומבי( או טרנספורמר טרזן.

8. בזמן האימון במתחם הספורט, לילדים אסור לחבוש צעיפים, כיפות או כובעים, קסדות עם רצועות, בגדים עם לולאות מורחבות או כל בגד אחר העלול להסתבך במהלך הפעילות במתחם.

9. אל תאפשר לילדים לחבר חפצים זרים כגון חבלים, רצועות לכלבים וכו’ לרכיבי מתחם הספורט.

10. עקוב אחר תחזוקה המצב הטכני של המתחם:

•לקורות אסור להיות מלוכלכות, דביקות ומחליקים

•נגבו מדי פעם את החלקים במטלית.

11. לפני תחילת כל פעילות, בדוק את מצבו הטכני של המתחם ואת מהימנות הידוקו, כמו גם את תקינות האלמנטים של מערכת החבלים. בדקו האם יש תקלות )התרופפות של סט החבלים, תקלה של כל מרכיבי המתחם וכו'(. אל תתנו לילדים לשחק על סט פגום.

12. חשוב! בזמן הרכבת המתחם הרחיקו את הילדים מהאזור.מפני שקיימים חלקים רבים )ברגים וכו'( אינם מיועדים למשחק ועלולים לפגוע בילדיכם.

כל המוצרים עשויים עץ טבעי מלא. עץ הוא חומר חי, לא פלסטיק, לא ברזל. העץ ייחודי במבנהו, דפוסו וגווניו. לכן, אותו דגם, העשוי מעץ, יהיה שונה באופי התבנית על העץ והצל. אי אפשר לעשות שתי דוגמאות זהות, גוונים על עץ מלא.

על מוצרים עשויים עץ טבעי, מותר לקבל:

•הטרוגניות של הטקסטורה, המרקם, שאינה משפיעה בשוםצורה על המאפיינים הטכנולוגיים, הבטיחות והתפעול של המתחם.

•שפכטל )למילוי אי סדרים, החלקה של המשטח הצבוע(, בקשה ענקית, קחו זאת בחשבון בהזמנת מתחמי ספורט.

פינות הספורט למתחמי חוץ עשויים גם מעץ טבעי. עץ הוא חומר “חי” שיכול להיות נוטה לסדקים קטנים בחוץ. אבל זה לא משפיע בשום צורה על הפונקציונליות או הבטיחות של אזורים חיצוניים. כדי להאריך את חיי השירות של פינות הספורט בחוץ, אנו ממליצים פעם בשנה לכסות סדקים קטנים עם השפכטל המיועד לעץ, ולטפל בעץ בצבע או לקה.

זכרו שמוטות קיר ומתחמי ספורט ומשחק הם מקום לפעילותגופנית ומשחק, אך לא להשתוללות !!!